SPORTSKI RIBOLOV KUTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Zajarki-Zaprešić
MLIJEČNI PROTEINI Emptyned 28 srp 2019, 16:16 by Đuro

» Šumbar - Supsi & Kole
MLIJEČNI PROTEINI Emptyuto 11 ruj 2018, 12:42 by Đuro

» Rakitje
MLIJEČNI PROTEINI Emptypon 03 srp 2017, 13:56 by Đuro

» Vukovina
MLIJEČNI PROTEINI Emptypon 03 srp 2017, 13:50 by Đuro

» Čestit i blagoslovljen Božić
MLIJEČNI PROTEINI Emptypet 26 pro 2014, 10:53 by ivica~kt

» prodajem spod i role
MLIJEČNI PROTEINI Emptyned 23 stu 2014, 18:14 by MATA KT.

» rola quantum epic surf 560sp
MLIJEČNI PROTEINI Emptyned 23 stu 2014, 13:07 by MATA KT.

» Tica Scepter GE
MLIJEČNI PROTEINI Emptyčet 20 stu 2014, 11:13 by Stiv

» Pohvala
MLIJEČNI PROTEINI Emptyned 09 stu 2014, 13:18 by ivica~kt

» Košnja jezera Ilova srijeda 15.10.
MLIJEČNI PROTEINI Emptypon 13 lis 2014, 16:53 by ivica~kt

» Masterbih Hrvatska!
MLIJEČNI PROTEINI Emptypon 13 lis 2014, 16:51 by ivica~kt

»  Kup Hrvatskih branitelja -Ilovsko jezero Kutina 26.-28.09.
MLIJEČNI PROTEINI Emptyuto 07 lis 2014, 08:22 by ivica~kt

Top Ribe 2010
Boro 20,50kg Ilovsko Jezero 25.04 2011 Barac 21,900kg Ilovsko Jezero 30.04.2011. Potnar 24,600kg Ilovsko Jezero 7.05.2011. www.sportski-ribolov.info Medo-NG 20,300kg Ilovsko Jezero 26.05.2011. Tina 28.05.2011
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Facebook

MLIJEČNI PROTEINI

5 posters

Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  dax sri 17 stu 2010, 17:49

Mliječni proteini

„Mliječni proteini“ su ekstrakti punomasnog mlijeka koji se dobivaju raznim procesima,npr. neki korištenjem kiselina a drugi fizičkim sredstvima.razlike su vidljive.Neki zadrže određene prehrambene kvalitete koje su bolje za mamace i nude razlićite kvalitete u mamcu.

Kazeini se mjere u veličini čestica(granulaciji) i uvelike variraju u kvaliteti i topljivosti/probavljivosti. Acid and rennet se često koriste kao najkvalitetniji protein neprerađene hrane u balansiranom miksu.
Preporuča se da se koriste zajedno 50/50 u mixu i čine 90% i 95% prehrambenog proteina.Oni su manje topivi nego drugi ekstrakti mliječnih proteina.Kazeini slabije kvalitete se koriste u industriji,npr. Plastika i ljepilo.Teorija kaže da koristimo najkvalitetije i svježe kazeine.Ovo su skupe stvari ali i pojedinci i tvrtke za izradu mamaca još uvijek koriste kazeine industriske kvalitete i imaju dobar učinak,

Lactalbumin je topljiviji i sadrži 88% proteina.On je zapravo sastavljen od lactalbumin-a i lactoglobulin-a tako da sadrži elemente koji nisu topivi ali to je jedan od najkvalitetnijih izvora kvalitetnih proteina dostupni u izradi mamca .Šarani također vole njegov kremasti okus.


Sodium(natrij) kazeinat je poznati,izvrsno probavljiv atraktor za šarana u vlastitom smislu.Lakši je od calcium kazeinata “casilan“,odličan je kao vezivo u miksu i sadrži 96% proteina.Šarani obožavaju njegov okus i miris.Vrlo je topljiv u vodi.Uz calcium(kalcij) kazeinat(slično) i kazein koristi se uglavnom kao izvor kvalitetnih proteina u vrlo širokom rasponu mamaca i tvore dio folklora šaranolova.Odlično se topi u vodi i odlično se probavlja ali njegova upotreba u mamcu je ograničena zbog njegove težine(mamac bi plivao).

Kad se koristi u velikim količinama to je često glavni proteinski sastojak u polukuhanim boilama i koristi se oko 50% u baznom miksu da bi boila plivala(pop up).
Vrlo je preporučeno upotrebljavati ga u izradi pasta za lov šarana.


Da bi mamac učinili mekšim i topljivijim u vodi koristite punomasno mlijeko i mlijećnu zamjenicu za teliće(Vitamealo).Nakon što je povećan sadržaj masti,povećana je i topljivost i mekoća i mamac je dobio kremasti okus i miris.Alternativa Vitamelu je lamlac ili mlijeko u prahu.
Prag doziranja je 25% u miksu.







Korištenje mliječnih proteina u mamcima Zimi.

Zimska hrana za uzgoj šarana i hrana za koi šarane sadrže manje ribljih proteina i lakše probavljive izvore energije jer njihovi probavni enzimi nerede u optimalnim temperaturnim uvjetima i radi toga probava hrane je usporena.Ovakva prehrana omogućuje ribi da jede više hrane i nastavlja se debljati.Hrana uzgajivača je posebno dizajnirana da daje šaranu visoku razinu vrlo lako probavljivih,poboljšanih i energetski produktivnijih sastojaka! Pšenične klice, rižine mekinje, grašak itd. Ribiči su dokazali da mliječni proteini u mamacu počevši od srednjih udia pa sve do vrlo visokih,od 40% do 75% su vrlo efektivni u zimi kad se usporede sa drugim mamacima iako istraživanja prehrane i probave u ribljoj akvakulturi govore suprotno.Povečavajuči količinu mirisnih atraktora kao što su voće,začini i razina šećera kao protulijek za niske temperature vode donijelo je poboljšanje mamaca u zimskim periodima.To je vjerojatno povezano sa njihovim nižim pH vrijednostima u odnosu na vremenske prilike i mogućnosću šarana da ih osjeti. Zima može biti dobro vrijeme za namakanje (dipanje) tvog mamca u koncentrirane arome kao tuti-fruti,etil alkohol ili lako topljive arome.Ova metoda radi jako dobro ako pecate na solo mamac bez predhodnog hranjenja.(Bez brige,naći će ga!!!)
U pogledu prehrane,bolje je povećati probavljivost mamaca bogatih mliječnim proteinima dodavajući 100 g pšeničnih klica kao zamjenu za manje topljive sastojke kao kazeini.To je jedan od elemenata Solarovog uspješnog zimskog miksa.
U ljeti tijekom visokih temperatura vode mliječne proteine treba koristiti u manjim količinama.Svi nepojedeni mamci će početi ispuštati amonijak koji će otjerati šarana.Ako ste pomirisali pokvareno mlijeko znate o čemu pričam.Svi nepojedeni mamci se ponašaju ovako ali mamci bagati mliječnim proteinima posebno.
Mliječni proteini se često poboljšavaju koresteći slatki,kremasti ili voćni okus-pojačivač stimalatora hranjenja.Ovo se lako može povezati sa privlačnom kiselosti pH voća,začina i drugi slatkih aroma koreštenih u zimi.Sjećam se uspjeha Richworth-ovi tutti fruiti gotovih boila.
Nemojte zaboraviti da biti drugačiji može stvarno poboljšati tvoj rezultat.
Čini se da ukus mesni aroma kombiniranih sa mliječnim proteinima u ljeti također može raditi jako dobro!
Jednostavan dodatak kao jedna žličica kurkume,paprike,crnog ili bijelog papra ili čašnjaka u prahu(napravite dobar,dokazan i prirodno napravljeni atraktor) i potaknite šarana na hranjenje i probavu,posebno proteina.
Prirodni ekstrakti biljaka,bilo od lišća,korijena,sjemenke,bobica,riže sadrže substance koje u malim količinama imaju jak efekat na šaranovo tijelo kao ljekovi na nas!... i kao i naši lijekovi,uvijek postoji novi atraktor koji treba biti otkriven.
Većina ovih ekstrakata daju šaranu „biološku nagradu“ zbog toga što ih je pojeo!

Iz knjige: CARP BAIT SECRETS
Autor: Tim Richardson.

Prijevod: Dax






Zadnja promjena: dax; ned 21 stu 2010, 15:49; ukupno mijenjano 3 put/a.
dax
dax

Broj postova : 140
Join date : 17.02.2010
Age : 39
Lokacija : Novska

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  leteći šaran ned 21 stu 2010, 08:37

a zašto je sve natipkano većim, masnim slovima?

leteći šaran

Broj postova : 13
Join date : 27.07.2010
Lokacija : Konjščina

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  ivica~kt ned 21 stu 2010, 08:43

gle leteci ako nemas kakav pametniji argument onda samo procitaj ,a to sta su slova veca manja to je samo da bi se ..... cudile . sry ako sam te uvrijedio ali samo spamas covjece . probaj ti nesta natipkati normalnim slovima ali da imamo svi neke koristi od toga a ne samo bezvezno laprdanje kao i ja sada . pozz
ivica~kt
ivica~kt
BOSS IS HERE
BOSS IS HERE

Broj postova : 1294
Join date : 05.02.2010
Age : 47
Lokacija : KUTINA

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  leteći šaran ned 21 stu 2010, 12:48

moj pametan argument je pod broj jedan, da nema potrebe za velikim slovima jer mi je užasno iritantno čitati (za oči) osim toga na taj način se stječe dojam da je ovo proglas i nešto užazno važno. po meni je trebalo naglasiti dio koji je prevoditelj smatrao važnim.

pod broj dva, za razliku od tebe mudrijašu, evo da odmah kažem daxu, hvala što se potrudio prevesti.

pod broj tri, nema potrebe da se pjeniš ivice, jer osim što nisi pametno postupio, pokazao si mi da jedva čekaš pokazati ostatku ekipe da nemaš straha sttati pred strašnog letećeg i obraniti nejake forumaše od njegovih pogubnih rečenica. i naravno da sam uvrijeđen i uistinu sumnjam da ti je žao što si me uvrijedio.

pod broj četiri, ne slažem se s jednom bitnom rečenicom u tekstu, a koja govori da su ribiči uspjeli dokazati uspješnost proteinskih mamaca u usporedbi sa ostalima.

postoje ulovi i na jednu i na drugu vrstu mamaca, a moje je mišljenje da je to vrlo slabo istraženo i još manje dokazano, koji je mamca uspješniji. pod broj jedan jer se polazi od ribičkih, šaranaških voda. veliko je pitanje količine šarana u vodi. time dolazi do špekulacije i o potebama za hranom, naspram obične konkurencije, a da ne govorimo o količini prirodne hrane. negdje ribe gladuju cijele godine, negdje se hrane.

ovaj šaran je ulovljen na boilu u kojoj nije bilo ni govora o proteinu iz ribljeg brašna ili mlijeka.
samo biljno porijeklo, cca 18% proteina.

MLIJEČNI PROTEINI P1020784

leteći šaran

Broj postova : 13
Join date : 27.07.2010
Lokacija : Konjščina

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  dax ned 21 stu 2010, 14:40

Evo johnny,samo za tebe.Iskreno da ti kažem nisam posebno podebljavao,niti mijenjao font,vjerojatno sam ga takvog prenio iz svog worda.
Ono na šta sam ciljao i što me čudi si pogodio iz prve tj. ovo nije prva literatura u kojoj sam pročitao takvo nešto ali je od svih knjiga najdostupnija i vjerujem da onaj koji si je dao malo truda na netu posjeduje istu,stoga me zanima dali je netko radio i pecao u zimi na boile bogate mliječnim proteinima i kakve je rezultate ostvarivao.Osobno nisam se upuštao u takvo što i neću jer smatram da je to nepotrebno i štetno za ribu ali želim znati dali je netko probao.
dax
dax

Broj postova : 140
Join date : 17.02.2010
Age : 39
Lokacija : Novska

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  leteći šaran ned 21 stu 2010, 16:40

MLIJEČNI PROTEINI 470185 sve pet dax.

osim toga, samo još u ovom tekstu bih svrnuo pozornost na:

uporabu voćnih mirisa jer se zna privlačna moć ph-a voća..

jedno je koristiti mullberry aromu sa krill LT-om, a drugo je sjeckati dud u miks

privlačna moć voća se bazira na nečem drugom, a to u slučaju aroma i boili nema veze s voćem. dovoditi aromu banane s bananom u vezu je pogrešno i riječ je o miješanju krušaka i jabuka.

leteći šaran

Broj postova : 13
Join date : 27.07.2010
Lokacija : Konjščina

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  Zvone pon 12 pro 2011, 19:25

leteći šaran je napisao/la:moj pametan argument je pod broj jedan, da nema potrebe za velikim slovima jer mi je užasno iritantno čitati (za oči) osim toga na taj način se stječe dojam da je ovo proglas i nešto užazno važno. po meni je trebalo naglasiti dio koji je prevoditelj smatrao važnim.

pod broj dva, za razliku od tebe mudrijašu, evo da odmah kažem daxu, hvala što se potrudio prevesti.

pod broj tri, nema potrebe da se pjeniš ivice, jer osim što nisi pametno postupio, pokazao si mi da jedva čekaš pokazati ostatku ekipe da nemaš straha sttati pred strašnog letećeg i obraniti nejake forumaše od njegovih pogubnih rečenica. i naravno da sam uvrijeđen i uistinu sumnjam da ti je žao što si me uvrijedio.

pod broj četiri, ne slažem se s jednom bitnom rečenicom u tekstu, a koja govori da su ribiči uspjeli dokazati uspješnost proteinskih mamaca u usporedbi sa ostalima.

postoje ulovi i na jednu i na drugu vrstu mamaca, a moje je mišljenje da je to vrlo slabo istraženo i još manje dokazano, koji je mamca uspješniji. pod broj jedan jer se polazi od ribičkih, šaranaških voda. veliko je pitanje količine šarana u vodi. time dolazi do špekulacije i o potebama za hranom, naspram obične konkurencije, a da ne govorimo o količini prirodne hrane. negdje ribe gladuju cijele godine, negdje se hrane.

ovaj šaran je ulovljen na boilu u kojoj nije bilo ni govora o proteinu iz ribljeg brašna ili mlijeka.
samo biljno porijeklo, cca 18% proteina.

MLIJEČNI PROTEINI P1020784

Oooooooooo pa gdje si stari druže, nešto si mi se zaokružio u licu, nemoj plašiti ljude po forumu, baš mi je žao što sam se kasno uključio u rad ovoga foruma. Kako kaže stara narodna, ako je sretno nikad nije kasno. MLIJEČNI PROTEINI 271512
Zvone
Zvone

Broj postova : 4
Join date : 12.12.2011
Age : 50
Lokacija : Slatina

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Mlečne belančevine:

Postaj  CEZAR čet 22 pro 2011, 16:01

Mlečne belančevine:

Brzo zasite ribu, zato je u vodu potrebno bacati mnogo manje ovakvih kuglica. Zato je takve boile najbolje koristiti u zimskim okolnostima (temperature vode). U zimskim mesecima u vodu treba bacati veoma malo boila, pogotovo ako u njima ima mnogo belančevina. Upotrebom mlečnih belančevina se vrlo dođe do tog cilja.
U zimskim mesecima je dakle voda hladna i samo jedan deo populacije jede boile, ovo su dva razloga zašto su ovakve boile dobre samo za zimski ribolov.
Mlečne belančevine su jako skupe, u toploj vodi se veoma brzo kvare (za letnji ribolov su dakle mnogo manje interesantne). Ovo možeš i sam proveriti na sledeći način: stavi u kantu sa vodom jednu boilu na bazi mlečnih belančevina i jednu na bazi ugljenih hidrata, posle 12-24 sati idi vidi šta se dogodilo.
Kada se mlečne belančevine kuvaju tada dolazi do pojave koja se zove koagulacija. To znači da se one prilikom kuvanja (zagrevaju) prvo tope i posle (hlađenja) zgrušavaju. Na ovaj način se formira jedna tvrda, neukusna, nepropustljiva kora oko tvoje boile. Ovo je veoma loše za tvoju privlačnu moć tvog mamca.
Dakle, mlečne belančevine su: skupe, brzo se kvare, brzo zasite ribu, negativno utiču na lovnu moć.
Zašto bih i ja onda uopšte koristio kad ima mnogo boljih-jeftinijih-atraktivnijih-učinkovitijih sastojaka…
Izuzetak čini zimski ribolov po uslovom da se te tvrde kuglice obogate sa razno-raznim najradije sintetičkim aromama (inače ih niko ne može niti neće zapaziti u vodi) kako bi skrenule pažnju kod riba koje se tog momenta i u toj vodi hrane…
Neka svako za sebe donese odluku…
CEZAR
CEZAR

Broj postova : 36
Join date : 27.07.2010
Age : 65
Lokacija : Nizozemska

http://www.vodenalisica.eu

[Vrh] Go down

MLIJEČNI PROTEINI Empty Re: MLIJEČNI PROTEINI

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.