SPORTSKI RIBOLOV KUTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» Zajarki-Zaprešić
RIBOLOV AMURA Emptyned 28 srp 2019, 16:16 by Đuro

» Šumbar - Supsi & Kole
RIBOLOV AMURA Emptyuto 11 ruj 2018, 12:42 by Đuro

» Rakitje
RIBOLOV AMURA Emptypon 03 srp 2017, 13:56 by Đuro

» Vukovina
RIBOLOV AMURA Emptypon 03 srp 2017, 13:50 by Đuro

» Čestit i blagoslovljen Božić
RIBOLOV AMURA Emptypet 26 pro 2014, 10:53 by ivica~kt

» prodajem spod i role
RIBOLOV AMURA Emptyned 23 stu 2014, 18:14 by MATA KT.

» rola quantum epic surf 560sp
RIBOLOV AMURA Emptyned 23 stu 2014, 13:07 by MATA KT.

» Tica Scepter GE
RIBOLOV AMURA Emptyčet 20 stu 2014, 11:13 by Stiv

» Pohvala
RIBOLOV AMURA Emptyned 09 stu 2014, 13:18 by ivica~kt

» Košnja jezera Ilova srijeda 15.10.
RIBOLOV AMURA Emptypon 13 lis 2014, 16:53 by ivica~kt

» Masterbih Hrvatska!
RIBOLOV AMURA Emptypon 13 lis 2014, 16:51 by ivica~kt

»  Kup Hrvatskih branitelja -Ilovsko jezero Kutina 26.-28.09.
RIBOLOV AMURA Emptyuto 07 lis 2014, 08:22 by ivica~kt

Top Ribe 2010
Boro 20,50kg Ilovsko Jezero 25.04 2011 Barac 21,900kg Ilovsko Jezero 30.04.2011. Potnar 24,600kg Ilovsko Jezero 7.05.2011. www.sportski-ribolov.info Medo-NG 20,300kg Ilovsko Jezero 26.05.2011. Tina 28.05.2011
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Facebook

RIBOLOV AMURA

5 posters

Go down

RIBOLOV AMURA Empty RIBOLOV AMURA

Postaj  Predator sri 14 tra 2010, 11:51

evo ovu temu otvorio sam kako bih razradili temu o lovu amura, taktike, sistemi, mamci, udice, recepti mamaca tj. sve što nam pomaže da ulovimo jednog od velikih torpeda koji nam pružaju nezaboravne drilove. Znam da mnogi ne vole kad im amur sjedne na hranilište i sve počisti ali ima i onih koji ga vole uloviti pogotovo kapitalne primjerke... pa evo bilo bi dobro da malo razradimo temu jer po internetu ima nekoliko tekstova i o tome ali sve je uglavnom nedorečeno...
Predator
Predator

Broj postova : 449
Join date : 31.01.2010
Age : 34
Lokacija : Daruvar

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  Predator sri 14 tra 2010, 12:13

evo da započnem...iako nemam nekog ogromnog iskustva reći ću par stvari kako ja to radim

kada pokušavam loviti amura, prvo pripremim partikl koji se sastoji od kuhane kuruze, psenice i nesto malo konoplje ali pretezno kuruze, kad to sve skuham dobro pošećerim i ubacim cimeta u to sve i zamiješam dok je još toplo.i tako u kanti ostavim barem 2 dana na suncu da malo dobije "cik" na kiselo. i prihrana mi je spremna.

za lovni mamac obicno koristim isto tako kukuruz koji posebno kuham u zasecerenoj vodi do faze kada se pocinje raspucavati onda ga skidam s vatre i tako vrelog (bez vode) stavljam u zdjelicu i tretiram opet sa dosta šećera, meda, te imam neku treperovu aromu/ulje konoplje s kojom to sve zalijem i zamjesam, dobijem ljepljivu masu koja mi je oko kuruze i to isto tako dan dva ostavim prije ribolova nek se "dipa".

to pretezno koristim u brzim ribolovima koji traju od jutra do mraka ili max 2 dana, znaci izbacam svu prihranu na jedno mjesto prackom ili raketom zavisi na kojoj daljini pecam, a na dlaku stavljam po 3 zrna kukuruza + spužvica (ono što sam dipao posebno), ponekad zrna kukuruza gulim tj. skidam im onu ljuskicu jer onda ostaju duze vrijeme žuta tj. ne pocrne ako su dugo u vodi. što se tiče sistema koristim sve isto kao i za šarana, predvez dužine 10-15 cm udica owner c-4 veličina 2 i to je to...
Predator
Predator

Broj postova : 449
Join date : 31.01.2010
Age : 34
Lokacija : Daruvar

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  koco sri 14 tra 2010, 12:18

Ja osobno volim loviti amura i nevolim kada neki ljudi s gađenjem pričaju o amuru,kao da je šaran jedina riba na svijetu,no vratimo se temi,znači amur voli veliku hrpu hrane i ja ga ciljano lovim tamo gdje mu mogu "složiti'' hranilište s obale jer mi se neda toliko spodirati,znači pozicija gdje ima trske ili šaša koji su mu prirodna hrana su odlične ali doći će on i na drugo mjesto ako dobro nahranaimo.Hranim sa kombinacijom kuhanog kukuruza i ječma. Što se mamaca tiče nisam se nikad zamarao s boilama jer dobro radi na puno jeftiniji kukuruz koji eventualno dipam u CSL-u,ima još aroma koje ga pale ali ja osobno nisam probao pa nebih o tome.Sistem je dugačka dlaka sa 4-5 zrna kukuruza koji je balansiran spužvicom a kao udica mi se je najbolje pokazala (na savjet prijatelja koji je rekao da je na nju imao najmanje otkvačivanja amura) Pelzer Mako III vel 2.
koco
koco

Broj postova : 78
Join date : 12.04.2010
Age : 57
Lokacija : Bjelovar

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  pedjakv pet 16 tra 2010, 22:02

U nizu ishrane ciprinida nalaze se i vodene biljke koje su u jelovniku od kojih bi izdvojio dve vodena kuga (Elodea canadensis) i parozina (Chara sp.).
Vodena cuga
RIBOLOV AMURA Vodenakuga
RIBOLOV AMURA Vodenakuga
parožina (Chara sp.)
RIBOLOV AMURA Carasp

Samleti u blenderu ove dve trave u odnosu 1-1 pri cemu se dobije smeša u obliku kaše u koju dodati pšenicno brašno i mesiti dok se ne dobije odgovarajuća gustina .Pri mešenju dodati i malo meda.Gustinu smeše raditi tako da nebi spadalo sa udice jel se mamac stavlja direktno na nju kao i nokla (purak).Ovaj mamac je dobar za lov amura i šarana kao njihova prirodna hrana.RIBOLOV AMURA 67358198
pedjakv
pedjakv

Broj postova : 49
Join date : 13.04.2010
Age : 64
Lokacija : Kraljevo

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty hmm...

Postaj  fantasy sri 26 svi 2010, 16:02

e ovako vidim momci da nemate pojma za fatanje amura da vam ja kazem na sta sam ufatijo amura teskog 23kg u kocevskom jezeru.... to naravno nije jedini amur kojog sam ufatio (mnogo vise je bilo trofeja amura ) ne volim se faliti ali da vam kazem na sta cete dobiti amura 100%.Npr idete fatati amura na 3 dana -znate u koje jezero cete da hranite i fatate ,prvo morate naci smjestej gdje cete hraniti amura to je vrlo vazno kod njega posto amur ima svoje stanice gdje se krece prva stanica je da se krece oko zbunja trske trave i gdje ima mir da je nedostupno ljudima da fataju,to znaci da morate naci mjesto gdje je tesko dostupno za vjecinu ribolovaca tako ja radim .drugo uzmem tamo gdje fatam trske i onoga savja u vodi sta raste uzmem koliko mi treba i odem kuci smljeckam sa masinom u kojoj voce smljeckate itd ... dobro sameljete i onda dodajete secer i koruzu (nemojte pretiravati koruzu mislim koruzna zrna)onda dodate konoplje isto ne previse i glavno morate dodati i skopeks i smljeckate tigrove orase isto ne preterujte onako od oka da ga ima i onda napravite puru--normalno bar znate sta je obicna pura i sve to skupa zamjesite .smjesa mora biti kompaktna nesmije raspadati previse , to je too sta se tice jedne hrane vrlo dobre za amura a nije ni skupo to vas izadje jeftino.e da se vratimo,rekli smo 3 dana ako odete fatati sa tom hranom sta sam je priredijo za vas 100 posto je amur vas.... prije fatanja morate hraniti ribu normalno ogromno posto amur jede nenormalno to bi normalno morate znati zanjega kila ili dvije nije nista to znaci ja kad hranim amura napravim smjese oko 70 kila ,normalno kolega mi kod toga pomaze sami to tesko da cete izvoziti.,,.prije nego sta odem fatati 3 dana bacam po 22 kile te smjese i jedan dan bez hranjenja to znaci kad idete fatati u subotu,hranite npr utorak,srjeda,cetvrtak petak nista to je vrlo vazno da jedan dan prije fatanja ne hranite nista i onda normalno u subotu odete fatati i vidjet cete kakvi razultat cete imati ....jaznam po 10 amura ufatiti u roku 3 dana .... e tolko sta se tice amura mogu vam jos posredovati mamce za amurwe vrhunske kvalitet i jeftine samo ako ste zaintersovani pisite i ja cu vam odg nema problema ... lp izo RIBOLOV AMURA 876104

fantasy
Gost


[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  Carp Mistery sub 29 svi 2010, 16:34

Jel imate neki određeni aromu s kojim lovite amura tj. u čega stavite kukuruz da odstoji nakon kuhanja u koju aromu.
Carp Mistery
Carp Mistery

Broj postova : 50
Join date : 04.05.2010
Age : 30
Lokacija : Slatina

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty koja aroma ?

Postaj  hmm... čet 03 lip 2010, 12:35

pa aroma ima puno (banana ripe) (kokuruz umocis u sirce i pustis 24 sata u sircetu) (al najbolje su ti boilie za amura vocne).......

hmm...
Gost


[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  Predator čet 03 lip 2010, 12:47

meni se dobro pokazala aroma konoplje, iako cini mi se da on vise voli kad ti dobro njega nahranis kuhanom kuruzom i jecmom bez obzira kakva je aroma, to mozes zasecerit ili netko jos ostavi da se to malo "ukiseli", i onda kad oni dodju na hraniliste onda lovis hehe, uglavnom ja koristim aromu konoplje kad lovim amura, iako dok sam se igrao s ledolinama onda je cimet dosta dobro radio, vanilija, anis i tako to...
Predator
Predator

Broj postova : 449
Join date : 31.01.2010
Age : 34
Lokacija : Daruvar

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  chakija čet 03 lip 2010, 16:19

ja mislim da nije čak toliko važna aroma nego kako je već spominjano mora bit mnogo hrane. i mislim da nije dobro našljopat odma kantu kuruza nego svakih sat vremena napraćkat malo, tad amur ima stalno hrane i zadržavat će se. u nedjelju od 7 ujutro do 4 popodne 3 amura uhvaćena u 4 trganja :S znam da je amur bio jer se odma diže na površinu i zapetlja se u granje. tak mi i treba kad moram što bliže zabacivat xD
chakija
chakija

Broj postova : 62
Join date : 31.05.2010
Age : 31
Lokacija : Hercegovac

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty tema

Postaj  fantasy sub 05 lip 2010, 16:46

vidim da aroma nemate za amura.da vam ja kazem na koje fatam amure arome : sinox aroma ,fethic aroma i wendoht aroma to je tesko dobiti arome ali su vrlo skupe i kvalitetne za amura.... ja te arome stavljam kad pavim arome za amura ...lp

fantasy
Gost


[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  Predator sub 05 lip 2010, 17:33

@fantasy: ako ti nije problem bilo bi lijepo da se registriras i predstavis na forumu kao i svi ostali sto su ucinili... RIBOLOV AMURA 470185 RIBOLOV AMURA 271512

sto se tice aroma, jel imas kakvu sliku tih aroma ili gdje ih ti nabavljas jer ih ja na internetu nisam mogao naci...

pozz
Predator
Predator

Broj postova : 449
Join date : 31.01.2010
Age : 34
Lokacija : Daruvar

[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty hmm...

Postaj  fantasy čet 10 lip 2010, 19:25

slikat cu ti arome to su arome kupljene u njemackoj mislim njemacka jih radi na netu ces tesko sta naci od tih aroma posto su vrlo skupe i ljudi jih ne uzimaju!! kad budem sliko ja cu da posaljem da vidis!!!

fantasy
Gost


[Vrh] Go down

RIBOLOV AMURA Empty Re: RIBOLOV AMURA

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.